Barangoljon Szingapúr nyüzsgő városától a rejtélyes Jáva szigeten át az elbűvölő Bali tengerpartig. Rövid városnézés után Jáva gyönyörű szigetét fedezheti fel a világörökség részét képező Prambanan és Borobudur templom együttesekkel. Végül pedig pihenésképp élvezze a Bali csodálatos szigete által nyújtott lehetőségeket.
Indulás Budapestről, utazás menetrend szerinti repülővel, egy átszállással Szingapúrba.
Kisbuszos transzfer a szálláshelyre.
Rövid pihenő, majd útnak indulunk a város felfedezésére.
A mai napon szintén szabadprogram.
Repülővel utazás Yogyakartába, direkt transzfer a hotelbe.
Éjszaka a Yogyakartai hotelben.
Reggeli után a Kraton-ba látogatunk el (a Szultán Palotájába) és megnézünk tradicionális jávai kézműves és ezüstműves árukat valamint a batikolási folyamatba is bepillantást nyerhetünk. Az ebédet egy helyi étteremben, a városban fogyasztjuk el. Délután meglátogatjuk az óriási kőből készült sztúpát, a Borobudur Templomot, ami az egyik legnagyobb ősi építészeti emlék. Az építése körülbelül 750 és 850 között folyt a környező országokból idehozottak kényszermunkájával. Borobudur három évszázaddal előzi meg a Kambodzsai Angkor Wat-ot. Az épület kő paneljei történelmi emlékei mind a mahájána buddhizmusnak, mind pedig Java 8. és 9. századi életnek, rengeteg információt nyújtva arról a tudósoknak. Mivel hosszú időn át volt rejtve vulkáni hamu és a trópusi erdő alatt, 1805-ben fedezték fel újra, és nem rég lett teljesen helyreállítva egy az UNESCO védnöksége alatt álló nemzetközi kezdeményezésnek köszönhetően.
Éjszaka a Yogyakarta-i hotelben.
Reggeli után ellátogatunk a gyönyörű 9. századi hindu templomba, Prambanan-ba, majd Solo városán áthajtva jutunk Malangba.
Malang a gyarmati idők óta kedvelt célpont, ma is találhatóak itt gyarmati időkből származó épületek, de híres még hűsítő levegőjéről, gyönyörű zöld parkjairól és utcáiról is.
Éjszaka Malangban.
Kora reggel Wonokitrin keresztül Tengger-hez magyünk a Bromo vulkánhoz, amelynek a krátere mellől csodás rálátásunk lesz a napfelkeltére. Reggeli egy helyi étteremben.
A nap folyamán Probolinggo-n és Jatiroto-n keresztülhaladva érkezünk meg Kalibaru-ba, ahol megtapasztalhatjuk milyen hangulatos egy kávé és kakaó ültetvénnyel körülvett faluban élni.
Éjszaka a Kalibarui hotelben.
A Reggeli a hotelben, majd sétát teszünk az ültetvényeken, ahol tapasztalt idegenvezető kísér végig bennünket a legkülönbözőbb termések között, miközben mesél a növényekről a Margo Utomo Agro Resort ültetvényén végighaladva. Vanília, kávé, kókusz, kígyógyümölcs, fahéj, szerecsendió, bors, gumifa, kakaó: ezek az itt megtalálható olyan gyümölcsök, amikről talán már az utazás előtt is hallott. Majd elindulunk a Ketapang öbölbe, ahonnan komppal áthajózunk Bali szigetére. Utunk utolsó szakaszát autóval tesszük meg a sziget gyönyörű szép déli oldalán Denpasar városáig. Itt autót váltunk, és privát transzferrel a választott szállodába megyünk.
Pihenés a tengerparton.
3 választható fakultatív program közül választhatnak.
Reggeli után transzfer a repülőtérre, visszaindulunk haza.
Megjegyzés:
A Bali szigetén való tartózkodás meghosszabbítható ( egyéni utasaink számára )
Szingapúrban és Bali szigetén számos egyéb szálloda közül is választhatnak egyéni utasaink